Výběr správného typu obuvi

Při výběru obuvi dbejte na to, aby zvolený typ, číslo a tvar přesně odpovídal Vašim potřebám. Doporučujeme si detailně prostudovat veškeré informace uvedené v popisu produktu, zde se dozvíte o použitých materiálech, šířce a konstrukci obuvi.

Při výběru velikosti věnujte pozornost nejen samotné velikosti, ale také šíři obuvi. Obuv vždy zkoušejte ve stoje a v páru (je možné, že jedno Vaše chodidlo může mít jiné parametry než druhé – délku, šíři, rozmístění kloubků). Nezapomeňte si nechat také určitou rezervu – 5 – 10 mm, zabráníte tak deformaci Vašich chodidel a prstů. Jak změřit a vybrat velikost naleznete na stránce Číslování obuvi.


Výběr obuvi dle účelovosti


Každá obuv je designovaná k určitému účelu a podle toho by také měla být užívána. Mnoho lidí vybírá dnes obuv pouze podle toho jak vypadá a často si kvůli atraktivnímu vzhledu zvolí obuv, která na noze nesedí, je úzká, tvrdá nebo dokonce i malá. Doporučujeme, abyste svému chodidlu dopřáli v první řadě pohodlnou obuv. Čím častěji plánujete obuv nosit, tím by měla být pohodlnější.

vycházková obuv

– určena na nošení v interiéru a exteriéru. Jedná se o obuv, která by měla být pohodlnější než např. společenská obuv


vycházková obuv zimní

– určena na zimní nošení. Klasické rysy jsou: zateplení nebo membrána, hrubší dezén podešve, pohodlnost. Důležité je věnovat pozornost regeneraci obuvi – impregnace a krémy – dle materiálu


volnočasová sportovní obuv

– obuv zaměřená na určité druhy sportovních aktivit, viz níže.


sálová

– určena do halových prostor na halové sporty jako florbal, nohejbal, fotbal a další.


běžecká

– určena na venkovní nošení – na běh, či aktivní procházky. Hlavními znaky jsou pohodlnost, lehkost a vzdušnost


treková nebo trekkingová obuv

– určena do nerovných terénů. Obuv je charakteristická hrubým nebo traktorovým dezénem. Často má trekkingová obuv také membránu. Pozor – obuv s membránou není vodotěsná


společenská obuv

– určená zejména pro interiérové užití. Obuv není stavěna do nerovného terénu.


domácí obuv zdravotní

– určena výhradně na domácí nošení, má profilovanou stélku, která pomáhá správnému držení chodidla


módní obuv

– design je určen aktuálními módními trendy a obuv je určena pro nenáročné nošení. Konstrukčně není tato obuv určena na dlouhodobé a časté nošení. Doporučujeme tuto obuv střídat s jinými páry obuvi. Pokud se rozhodnete užívat tuto obuv každý den, je zapotřebí věnovat větší úsilí údržbě.

Vše skladem

Ihned k odeslání

Doprava zdarma od 1 499 Kč

Snadné vrácení a výměna

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: