Péče o jednotlivé typy materiálů obuvi

Obuv z hladkých usní (kožená obuv)

Obuv z hladkých usní (kožená obuv)

useň není voděnepropustný materiál! Voduodpudivost může být zvýšena použitím ošetřovacích prostředků. Hladkou a lakovanou useň ošetřujeme otřením vlhkým hadříkem a následně suchým hadříkem osušíme. Useň je přírodní materiál a jeho údržbě je zapotřebí věnovat zvýšenou pozornost. Jedná se o vysoce kvalitní materiál – do značné míry se dokáže přizpůsobit chodidlu a zatím pravděpodobně nikdo nevynalezl materiál, který je pro obuv vhodnější. Useň také může v průběhu své životnosti měnit vzhled – zejména barvené usně. To je pro tento přírodní materiál přirozené a nejedná se o vadu.


Obuv z vlasových materiálů nubuky a velury

Obuv z vlasových materiálů nubuky a velury

jedná se o koženou obuv, kterou je zapotřebí ošetřovat speciálním gumovým kartáčkem. Pro zvýšení voduodpudivosti se používají speciální spreje. Vlhkou obuv sušte postupně a v dostatečné vzdálenosti od tepelného zdroje při pokojové teplotě.


Povrstvená useň

Povrstvená useň

stejně jako lakované usně. Nečistoty se odstraňují měkkým textilem za sucha nebo mokra.


Obuv ze systetických materiálů

Obuv ze systetických materiálů

tyto materiály jsou jednoduché na údržbu. Omýváme vlhkým hadříkem s přídavkem saponátu a po omytí se vytřou do sucha. Vyhýbejte se náhlým změnám teploty. Obuv nikdy nepokládejte přímo k topení.


Textilní obuv

Textilní obuv

čistí se kartáčováním, podle druhu textilu a povahy znečištění také vytíráním za vlhka. Mastné skvrny čističem skvrn natextil.


Obuv s membránou

membrána je materiál, který zamezuje propouštění vlhkosti. Obuv s membránou ošetřujeme speciálními prostředky na daný materiál, který tvoří svršek obuvi. Nepoužívejte běžné krémy, došlo by k omezení funkčnosti membrány. Je důležité zmínit, že obuv s membránou není to samé jako holínka a není 100 % voděodolná.


Části obuvi

  • Svršek – vrch, který tvoří vnější část svršku obuvi.
  • Podšívka, stélka – tvoří vnitřek obuvi.
  • Podešev – tvoří spodní část obuvi.
Části obuvi

Vše skladem

Ihned k odeslání

Doprava zdarma od 1 499 Kč

Snadné vrácení a výměna

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: