Výběr velikosti obuvi

Jak správně vybrat velikost obuvi?

Každý má jistě zkušenosti s tím, jaká velikost obuvi mu většinou sedí. Je však známo, že výrobci nebo i jednotlivé série od stejných výrobců se mohou mírně lišit v číslování. Proto se Vám snažíme poskytnout co nejvíce informací, aby Vám obuv „padla jako ulitá“  V našem e-shopu používáme francouzské číslování obuvi, někdy také označované jako EU. K velikosti také uvádíme i přesnou délku vnitřní stélky obuvi (každou obuv vlastnoručně měříme) a šířku obuvi.

Při výběru velikosti věnujte pozornost nejen samotné velikosti, ale také šíři obuvi. Obuv vždy zkoušejte ve stoje a v páru (je možné, že jedno Vaše chodidlo může mít jiné parametry než druhé – délku, šíři, rozmístění kloubků). Nezapomeňte si nechat také určitou rezervu – 5 – 10 mm, zabráníte tak deformaci Vašich chodidel a prstů.


Jak určím velikost obuvi?


1. Podle délky chodidla

Na podlahu položte papír a za stoje obkreslete celé chodidlo (neodlehčujte nohu, neseďte, nezajíždějte tužkou pod chodidlo). Změřte nejvzdálenější body a vyberte velikost podle vnitřní stélky, která je uvedena v detailu produktu. Na boso nebo s ponožkami? Nohu měřte s ponožkami, nejlépe takovými, které do obuvi budete používat. Doporučujeme připočítat 5-10mm pro pohodlí, ale také současně předejdete možné deformaci nohou.

2. Podle vnitřní stélky užívané obuvi

Druhým způsobem měření je změřit délku vnitřní stélku u Vámi používané obuvi. Tento způsob je také o něco jednodušší. Vezměte obuv, která Vám je pohodlná a změřte vnitřní stélku (metr vložte do vnitřku obuvi a změřte délku od špičky po patu, a to přiložením na stélku). Pro jistotu změřte alespoň 2 páry Vaší obuvi. Rozměr porovnejte s velikostí vnitřní stélky uvedené v detailu produktu.

3. Nezapomeňte na šířku

Šíře obuvi je označována: F, G, H, a K.

  • Písmeno F - je značení obuvi pro štíhlou nohu,
  • písmeno G – je označení obuvi pro nejběžnější evropskou šíři chodidla,
  • písmeno H - je označení obuvi pro širší chodidlo,
  • písmeno K – je označení pro nadměrnou šíři chodidla.

Nabízíme obuv všech šíří. Ale na rozdíl od jiných prodejců se specializujeme na obuv širší a širokou (označení H a K). Tato obuv je vhodná pro zákazníky, kteří mají buclatější nohu, rozšířené kloubky, trpí otoky nohou a nebo prostě preferují širší obuv, která je prostě pohodlnější. Navíc šíře obuvi se dá přizpůsobit utažením tkaniček, či pásku, a tak si tuto obuv kupují i lidé s běžnou šíří obuvi. Širší obuv umožňuje také lepší cirkulaci krve v chodidle, a tak chodidlo natéká méně. V naší kolekci Aurelia komfort nabízíme obuv navrženou s důrazem na pohodlné nošení, a to ve všech šířích.

Pokud si ani po změření chodidel nebudete jistí velikostí nebo padnutím nějakého jiného rozměru, neváhejte se na nás obrátit. Rádi Vám poradíme, případně změříme další rozměr konkrétní obuvi, který Vás zajímá.

Vše skladem

Ihned k odeslání

Doprava zdarma od 1 499 Kč

Snadné vrácení a výměna

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: